Historia firmy KID rozpoczęła się w roku 1989. Od samego początku, aż do chwili obecnej firma jest własnością prywatną. Nasza kadra wywodzi się z pracowników naukowych Politechniki Warszawskiej, co niewątpliwie ma wpływ na zakres oraz jakość naszych działań.

Codziennie tworzymy dla naszych Klientów rozwiązania informatyczne, sprawiając by ich cele biznesowe stawały się łatwiejsze do osiągnięcia.

Chociaż głównie jesteśmy postrzegani jako firma informatyczna, to jednak z racji licznych, nowatorskich projektów tworzonych na potrzeby naszych Klientów, często posługujemy się określeniem, że KID to firma inżynierska.

Oferta obejmuje dostarczanie kompleksowych rozwiązań dotyczących sprzętu komputerowego, oprogramowania, elektroniki, automatyki przemysłowej oraz mechaniki precyzyjnej. Często są to projekty nietypowe, budowane według specyficznych wymagań naszych Klientów.

Zakres naszych działań to:

  • Sprzedaż sprzętu komputerowego
  • Wdrożenia systemów informatycznych
  • Sprzedaż i wdrożenia systemów klasy ERP do zarządzania przedsiębiorstwem
  • Sprzedaż i wdrożenia systemów fiskalnych dla placówek handlowych i usługowych
  • Outsourcing, czyli stała opieka informatyczna dla firm
  • Tworzenie oprogramowania na zamówienie
  • Budowanie projektów inżynierskich na indywidualne potrzeby


Odbiorcy naszych rozwiązań to firmy i instytucje działające w różnych sektorach gospodarki. Oferta kierowana jest zarówno do małych firm jak i do dużych, wielooddziałowych i międzynarodowych korporacji.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi serwisami dedykowanymi dla innych branż i grup odbiorców:

    https://kasy.kid.com.pl/
        Formularze i wnioski dla urządzeń fiskalnych.


    https://kroton.info/pl/
        Rozwiązania dla medycyny.


    https://www.pomoc.kid.com.pl/
        Formularz zgłoszenia serwisowego, wersje DEMO oraz pełne oprogramowania Asseco WAPRO, ILUO oraz Multi-Integrator.


Gwarancja jakości naszych projektów to cecha do której przykładamy największą wagę. O skuteczności naszych działań może zaświadczyć rzesza Klientów, z którymi współpracujemy na stałe przez długie lata, z niektórymi nawet od początku naszej działalności. Aby jednak móc osiągnąć zakładany cel, musimy bardzo skrupulatnie dobierać dostawców sprzętu i komponentów. Dlatego staramy się opierać tylko na sprawdzonych rozwiązaniach i proponować produkty dostarczane przez producentów będących liderami w swoich dziedzinach. Wśród naszych partnerów są takie firmy jak: Asseco, Brother, Cisco, Dell, Fujitsu, HP, Microsoft, NEC.