Dlaczego należy kupić aktualizację?

Tylko klienci posiadający aktualną wersję programu, mogą korzystać z bezpłatnej pomocy serwisowej producenta oraz z najnowszej bezpłatnej wersji modułu Wapro JPK, a także przedłużyć możliwość korzystania z usług subskrypcyjnych m.in. WAPRO RODO. Po zakupie nowej aktualizacji do końca okresu jej obowiązywania pojawia się jeszcze wiele zmian wprowadzających nowe funkcjonalności – wszystkie te wychodzące nowe aktualizacje będą mogli Państwo ściągnąć bezpłatnie po wykupieniu aktualnej wersji programu.UWAGA: Dla programu WAPRO FAKTURKA oraz wszystkich innych programów w wariantach START oraz BIZNES ostatnią wersją programu jest wersja 8.6. Od 1 października 2021 roku nie będzie można już tych programów zaktualizować, ani rozbudowywać o kolejne stanowiska!!! Klienci posiadający licencje bezterminowe aby zaktualizować program mogą albo przejść na licencję roczną WAPRO 365, albo rozbudować program do wersji PRESTIŻ, PRESTIŻ PLUS, BIURO, BIURO PLUS i wykupić aktualizację. Ponieważ od 01.10.2020 licencje bezterminowe nie są rozwijane w takim stopniu jak licencje terminowe WAPRO 365, nie wszystkie nowe funkcjonalności z wariantów WAPRO 365 muszą się pojawić w aktualizacjach licencji bezterminowych!

Okres obowiązywania płatnej aktualizacji licencji bezterminowych rozpoczyna się 1 października i kończy 30 września kolejnego roku. Niezależnie od tego kiedy kupimy aktualizację z korzyści wynikających z zakupu aktualizacji możemy korzystać tylko do końca okresu jej obowiązywania czyli do 30 września.

Koszt aktualizacji licencji bezterminowych jest różny w zależności od tego co jaki okres czasu dokonujemy aktualizacji:

  • 40% wartości programów które posiadamy gdy od terminu początku obowiązywania ostatniej płatnej aktualizacji minął rok. Nasza firma dla klientów którzy dokonują u nas takiej aktualizacji dorzuca 10% rabatu;
  • 60% wartości programów które posiadamy gdy od terminu początku obowiązywania ostatniej zakupionej przez nas płatnej aktualizacji minęły dwa lata;
  • 80% wartości programów które posiadamy gdy od terminu początku obowiązywania ostatniej zakupionej przez nas płatnej aktualizacji minęły trzy lata lub więcej.

Przykładowo gdy posiadamy trzy stanowiska WAPRO MAG w wariancie PRESTIŻ koszt aktualizacji wyniesie:

  • 5889,24 złotych netto (7243,76 zł brutto) jeśli aktualizujemy co roku;
  • 8833,80 złotych netto (10865,57 zł brutto) jeśli pominiemy jedną płatną aktualizację;
  • 11778,48 złotych netto (14487,53 zł brutto) jeśli pominiemy dwie lub więcej płatnych aktualizacji.

Posiadanie aktualnej wersji programu jest też konieczne gdy chcemy zakupić rozbudowę programu do wyższego wariantu (np. z wariantu PRESTIŻ do wariantu PRESTIŻ PLUS), dokupić dodatkowe stanowisko lub stanowiska programu oraz przy przepisaniu posiadanej licencji programu na inną firmę (od 01.10.2019 przepisanie licencji jest płatne - koszt 500 złotych netto plus VAT).

Gdy zakupimy nowy program to przez pierwsze siedem miesięcy od daty jego aktywacji możemy pobierać wszystkie wychodzące aktualizacje bezpłatnie. Dotyczy to również płatnej aktualizacji, dlatego gdy zakupimy program i aktywujemy go między 1 marca a 30 września 2023, to pierwszą płatną aktualizacją będzie dla nas dopiero ta która pojawi się 1 października 2024 roku (nie dotyczy to programów WAPRO FAKTURKA oraz wariantów START i BIZNES licencji bezterminowych, ponieważ licencje takie nie będą dostępne w sprzedaży od 1 października 2021 roku).