Przesunięcie terminu wdrożenia obowiązkowego Krajowego systemu e-Faktur (KSeF)

Przesunięcie terminu wdrożenia obowiązkowego Krajowego systemu e-Faktur (KSeF)

Ministerstwo Finansów poinformowało o kolejnym przesunięciu terminu wejścia w życie obowiązku korzystania z Krajowego systemu e-Faktur, który dla czynnych podatników VAT miał obowiązywać od 1 lipca 2024 r., a dla małych i średnich firm zwolnionych z VAT od 1 stycznia 2025 r.. Nowa data nie została jeszcze podana i będzie zależna od wyników audytu, który ma dokładnie sprawdzić stan przygotowania systemu.

Informacja o zmianie terminu dostępna jest na stronie: https://www.gov.pl/web/finanse/przesuniecie-terminu-wdrozenia-obowiazkowego-ksef .

Producent – firma Asseco, która stworzyła rozwiązanie WAPRO Businesslink, które już obecnie łączy oprogramowanie Asseco WAPRO z KSeF śledzi na bieżąco sytuację i pozostaje w kontakcie z Ministerstwem Finansów. Zachęcamy Państwa aby nie odkładać wdrożenia Krajowego Systemu e-Faktur na ostatnią chwilę, już teraz możemy dobrowolnie z niego korzystać. Usługę Businesslink można uruchomić próbnie wybierając wersję próbną. Wersja próbna działa przez okres 30 dni. Jest ograniczona ilość dokumentów, które możemy wymienić (wysłać i odebrać). Dla wariantu BIZNES jest to 200 dokumentów a dla wariantu BIURO jest to 600 dokumentów.