Przypomnienie o końcu wsparcia dla SQL Server 2014

Przypomnienie o końcu wsparcia dla SQL Server 2014

Szanowni Klienci,

Przypominamy, że z dniem 1 czerwca 2023 roku upływa termin do którego będą publikowane nowe wersje działające na SQL 2014 w związku z czym od tej daty moduł administracyjny nie będzie umożliwiał aktualizacji oprogramowania Asseco WAPRO do nowszych wersji na tym serwerze baz danych. Minimalna wersja wspierana od tej daty to MS SQL Server 2016.

Należy wziąć pod uwagę dodatkowo fakt, że w niektórych przypadkach w zależności od zainstalowanego systemu operacyjnego mogą być konieczne do uwzględnienia dodatkowe wymagania nowej platformy baz danych dostarczanej przez Microsoft.

Mianowicie platforma baz danych SQL Server 2014 jest ostatnią dostarczaną przez firmę Microsoft, która działa na systemach na architekturze 32 bit. Oznacza to, że jeśli posiadacie Państwo system operacyjny 32 bit nie będzie możliwości zainstalowania na nim nowszej wersji SQL Server bez zmiany architektury systemu operacyjnego do 64 bit.

Zgodnie z wytycznymi firmy Microsoft, nie jest możliwa zmiana architektury 32 bit na 64 bit bez uprzedniej reinstalacji systemu operacyjnego z wykorzystaniem instalatora systemu w odpowiedniej wersji.

Zachęcamy Państwa do konsultacji ze swoimi Partnerami technicznymi, którzy podpowiedzą jakie kroki będą konieczne w przypadku Państwa instalacji i aktualnie zainstalowanego systemu operacyjnego.