Wymagania techniczne aplikacji WAPRO ERP

Wymagania techniczne aplikacji WAPRO ERP

Szanowni użytkownicy oprogramowania WAPRO ERP,

Informujemy, że w nadchodzących wersjach 8.60.0, które jak co roku ukażą się na początku października zmianie ulegną programy instalacyjne. Nowe programy nie będą w ogóle instalowane na niewspieranych systemach operacyjnych oraz starszych wersjach serwera SQL.

Przypominamy, że nie udzielamy wsparcia dla poniższych systemów operacyjnych, dla których również wsparcia nie udziela ich producent – firma Microsoft:

  • Windows XP
  • Windows Server 2003
  • Windows Server 2008R2

W przypadku systemu Windows Vista nie ma możliwości zainstalowania na nim SQL Server w minimalnej wspieranej wersji, czyli SQL Server 2012, więc system ten nie może być traktowany jako serwer dla pozostałych stanowisk.

Brak wsparcia dotyczy również poniższych wersji SQL Server:

  • Microsoft SQL Server 2005
  • Microsoft SQL Server 2008
  • Microsoft SQL Server 2008R2

Przypominamy także, że coraz więcej usług dostarczanych jest przez podmioty zewnętrzne, np. serwis GUS, serwisy API Ministerstwa Finansów oraz wiele innych. Dla zwiększenia bezpieczeństwa wymiany danych stosują one komunikację z wykorzystaniem protokołu bezpieczeństwa TLS 1.2. Protokół ten nie jest wspierany na starszych systemach, przez co komunikacja jest niemożliwa. Zalecamy dla Państwa bezpieczeństwa także aktualizację do nowszych wersji system Windows aby komunikacja z usługami internetowymi była w pełni bezpieczna, w dzisiejszych czasach przy coraz większej liczbie ataków internetowych jest to szczególnie istotne. 

Wersje 8.60 oprogramowania WAPRO ERP jako minimalne wymagania systemowe będą oczekiwały systemów Windows 7 SP2/8/10 dla wersji klienckiej lub Windows Server 2012 R2 lub nowszy dla wersji serwerowej oraz SQL Server 2012 jako silnika bazy danych.